Осторонь не залишились, а нагадали про себе на міжнародних автомобільних змаганнях FIA Motorsport Games 2022. Дане дійство проходило поблизу мальовничого прованського міста Марсель, на відомій трасі де проходять королевські змагання Формули 1 – трасі Поль Рікард. Наша українська команда приймала участь майже у всіх можливих дисциплінах, а саме: Автослалом – Андрій Яроменко/Тетяна Кадюченко, Картінг Слалом – Іван Кондратенко/Марія Кравченко, Кросс Кар Юніор – Нікіта Ботук, Fantec eSport – Девід Пастухов, Формула 4 – Олександр Партишев, GT – Євген Соколовський, Іван Пеклін, Дрифтинг – Дмитро Іллюк, Турінг авто – Павло Чабанов, Картінг Спрін Юніор – Марк Бровко, Картінг Спрінг Сеньойор – Дмитро Муравшник. Делегація показала конкурентні результати та мала змогу заявити про себе на міжнародному рівні, в нелегкий для країни час.
Сьогодні маємо нагоду поспілкуватись учасником Девідом Пастуховим, драйвером доволі нової дисципліни, котра стрімко розвивається, та котра не полишає байдужими професійних авто гонщиків – це сімрейсинг.
- Розкажи детальніше Девіде, як ти дійшов до цього? Як почав займатись саме цією автоспортивною дисципліною?
Все що асоціюється з автомобілями та автоспортом, було та є сферою зацікавленості скільки себе пам’ятаю. Ще змалку випробував себе у дисципліні картингу, гадаю як усі авто любителі омріяно споглядав за архівами танцю Сенни на трасах та досягненнями Шумахера. Приймав участь у дисципліні Cross Country, маю досягнення у класі квадроциклів. Щодо симрейсингу та його професійного трактування, все почалось зі споглядання зародження цієї сфери, подальшої купівлі керма та тренувань, згодом участі у змаганнях державного рівня, й міжнародних. Гадаю основне це те, що я розгледів перспективу у даній дисципліні, що не підмічало багато людей ( гадаю, що сімрейсери мене зрозуміють ) це не просто забавки з вечірніми посиденьками, а професійний спорт та й своєрідний плацдарм для підготовки майбутніх зірок автоспорту.
- Які досягнення у данні Дисципліні ти маєш на даний момент, якими хочеш поділитись?
Гадаю, що кожен відшліфований поворот, кожна пройдена нова трасса, та швидше пройдено коло вже є досягненням та своєрідним успіхом у розвитку. Дуже полюбляю у реальному житті та дивлюсь з захопленням за перегонами на витривалість, тому й у симрейсингу схиляю свій вибір до даного типу перегонів. У симрейсингу керманич не обмежений яку дисципліну вибирати, можна тренувати як дрифтинг, раллі, кільцеві перегони. Являюся бронзовим призером «A-Tune Time Attack». Зі своєю командою Кирилом Негоєм, та Тимуром Ольховиком мав нагоду зайняте 4-те місце на міжнародних перегонах на витривалість 10 годин Suzuka. Також позмагатись на 24 години Батхерст, 24 години Спа Двічі, та 24 години Petit Lemans.
- Бачимо, що ти ставишся досить серйозно до перегонів. Але ти ж розумієш, що усіх цікавлять подробиці від першого лиця зі змагань Fia Motorsport Games Поділись детальніше, як доїзд, де розташувались, де знаходиться траса, та сам перебіг змагань? Чи оцінював суперників? На які результати розрахував?
Так досить клопітко намагаюсь ставитись, до усього чим займаюсь, сімрейсинг це не оминуло. Для того щоб описати враження, слів бракуватиме. Перш за все, давайте перенесемось у Французький Прованс, котрий вагомим відсотком створює атмосферу, відїдемо за 40 км від мальовничого Марселю, проїдемо старовинне село Curges-Les-Pins (де ми власне оселились з тренером), та перетнемо невеличкий гірський перевал щоб опинитись на рівнині де й знаходиться історична траса Paul Ricard. Основне, що хочеться підмітити так це те що організація змагань була на вищому рівні, не дивно бо організована була FIA. Для кожної дисципліни був відділений свій павільйон, або ж суміжні закриті траси. Саме змагання з eSport проходили в так званому «Mistral Hall», що був розміщений при самому в’їзді на трасу. Суперників було удосталь, дисципліна умістила собі найбільшу кількість керманичів зі 58 країн. Кожен з них досить досвідчений, хотілось би підмітити переможця змагань Джеймса Болдвіна зі Великої Британії, котрий парував на своєму Макларені. Царював дух суперництва під час двох практичних заїздів. Заздалегідь оцінював свої результати, та розраховував показати найвищий результат. Але на час кваліфікації виникли деякі труднощі котрі вплинули на керованість авто. При загальному лосувані по сесіях, стартував у гонці зі 20 людей на 15 позиції, та втримав її до кінця. Хочу підмітити, що друга гонка була, більш разюче емоційніша. Розпочав гонку на 7 позиції, зі старту у швидкісний лівий поворот, багато авто зазнали крешу, та спінів, то я скористався данною нагодою та піднявся до 4-тої позиції. Але пригоди не закінчились. Задовільнивши свою жагу до швидкості керуючи Lamborghini на прямій Mistral, зіткнувся з фатальною проблемою у повороті Signes. Котрою стала надмірна керованість авто, при якій задню частину вириває з під мене, на що я влучно відреагував та зберіг авто на трасі не давши змоги закінчити гонку у п’ятому повороті. Так загалом виглядала моя подальша боротьба з авто на протязі годинної гонки, з приводу чого я втратив позицію на етапі боротьби з керованістю. Надалі зі мною змагався пілот з Косово Visar Gjika, сильний суперник, котрий напротязі 20 хвилин намагався обігнати моє авто, але все ж безрезультатно. Все було б ідеально, як би при заїзди на піт стоп, не втратив близько 10 секунд, з проблемою запуском двигуна. Що дало змогу обійти мене двом іншим учасникам. Не зважаючи на те що мій темп був конкурентним, наздогнати було їх проблематично. Закінчив гонку на 9-ій позиції. Що унеможливило моє подальше просування у фінал. Згідно правил потрібно було зайняти, що найменше 5-ту позицію. Підсумую, що задоволений своїм результатом, та можливість проявити наш Козацький дух, та показати боротьбу. Далі швидкі кола та перемоги!